top of page

Resimler

Resimlerimde ben, biz, siz, onlar var. Devinim, dinamizm, içsellik, dışa vurum bir arada... Öncesi, kurgusu olmayan, kendiliğindenliğin egemen olduğu çalışmalarım bunlar... Yüzey karşısında iken her ne kadar dışarı ile iletişimim sürüyor olsa da aslında bir iç yolculuk başlar benim için. Bu gel gitler içinde renklendirdiğim yüzeyde kullandığım semboller; özellikle seçtiğim değil, resmin kendi mantığıyla oluşan biçimlerdir. İçimden gelen seslerin renksel ve çizgisel boyutudur.

 

Çalışma biçimim çok kişiye ters gelebilir... Kendime dönüp, birikimlerimi yüzeye döküp, sonrada ben bunlara nerden takıldım diye sorgularım kendimi... Sorgu sürecim, takıntılarımın kaynağını yakalayıncaya , ya da yeni bir takıntının peşine düşünceye kadar resimlerimde boyut kazanır. Edilgin ve direngen yapım, çevremdeki insanların psikolojisini yakından izlememe olanak tanır. İnsanlar çevresiyle vardır. Etkilenimleri, birliktelik ve yalnızlıkları iç içe yaşanan olgulardır. Doğal olarak tanık olduğum yaşantılara kayıtsız olamıyorum. Resimlerimde , eninde sonunda tanık olduklarımla yüzleşmek zorunda kalıyorum.

 

Bitiminde izleyip de kendimi sorguladığım çalışmalarım öykü anlatmazlar. İzlenime sunulduklarında, gören her göz ve algılayan beyinler karşısında farklı anlam ve yorum üstlenirler. Bu nedenle resimlerimde ne anlattığımı sorgulamak yerine size ne verdiğini irdelemeniz, daha sağlıklı bir izlenim sunacaktır izleyicilerime...

 

"Birey olma çabalarımız sürüp giderken , birlikte olma isteği de yoğun biçimde bizi toplum içinde olmaya zorlar. İşte burada kişiler davranış biçimleriyle diğerlerinden farklı yollara saparlar, Çünkü hedefler değişiktir. Tercihler de. . . Gerçekte hedefleri büyük olanlar ve buna ulaşabilenler SİMURG tur. Ya hedef şaşıranlar... İşte resimlerimdeki “İLETİŞİM-SİZ” konusunun kaynağı bunlardır.

 

Açmazlarımız ve çözümlü, çözümsüz hallerimiz... Yalnızlığımız, birlikteliğimiz... Ben, o , biz, siz, onlar... Birbirini tamamlayan ikili resimlerimde de resimler yer değiştiğinde ;iletişim içindeki ya da iletişimi kopuk olan bireyleri izlersiniz sergiyi gezerken...

Zaman zaman kendinize dönüp kapandığınız olmadı mı hiç? Ya da yalnızlık duygusuna kapılıp çevrenize bakındığınız...

 

Resimlerime bakarken, siz de biraz bensiniz!

Kadın
Çiçek adam
Farklı bir dünya
Saksı
Farklı bir dünya
Kül kedisi
Yarış atı
Çiçek dünyası
Farklı bir dünya
Maske
Manzara
Hamile
Asker
Farklı bir dünya
Nöbet
Farklı bir dünya
Bekleyiş
Çiçekler
Horoz
Barış güvercini
Takıntılar
Farklı bir dünya
Farklı bir dünya
İki gözüm
Balıklar
Farklı bir dünya
Saksı
Maskeler
bottom of page